25 Септември 2023понеделник13:10 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

Берлин иска "награди" за страните, които примет мигранти

автор:Дума

visibility 73

Германия иска страните членки да бъдат възнаграждавани с повече регионална помощ на ЕС, ако приемат голям брой мигранти, пише "Файненшъл таймс".

Според изданието подобен ход може да доведе до пренасочване на евросредства от по-бедните държави в Централна и Източна Европа към други региони. Вестникът отбелязва още, че това е признак за недоволството на Германия от действията на Унгария, Полша и други държави, които са големи реципиенти на евросредства, но отказват да приемат мигранти според съгласувана през 2015 г. схема за разселване на бежанци.
Берлин иска следващият мултинационален бюджет на ЕС да бъде по-обвързан с основните политики и ценности на съюза, включително миграцията и върховенството на закона. Германската инициатива идва на фона на растящото безпокойство в Брюксел и други европейски столици във връзка с действията на полското и унгарското правителство, които се разглеждат като атака срещу независимостта на съдебната система и други институции.

Планът, поместен в документ с позицията на Германия, ще бъде голямо отстъпление от традиционното използване на структурните фондове, които предимно са за инфраструктурни проекти, образование и обучение на граждани на ЕС.

Берлин е представил плана на среща тази седмица, разкриват двама души, които са присъствали на разговорите в Брюксел.
Според предложението "структурните и инвестиционни" фондове на ЕС ще подпомогнат правителства, които поемат отговорност за приемане и интегриране на мигранти, които имат право да останат.

Регионалните евросредства представляват повече от 1/3 от дългогодишния бюджет на ЕС, който е в размер на 1 трилион евро.

Бъдещото на регионалните фондове ще бъде една от основните теми на разговорите за бюджета, които започват тази седмица на срещата на върха в Брюксел. Преговорите могат да се проточат до следващата година.

Германският документ, който е с дата 25 януари и е разпратен до правителствата в края на миналия месец, също призовава регионалната помощ на ЕС да бъде "обвързана със спазването на фундаменталните принципи на върховенството на закона", като се отбелязва, че "ценностите на ЕС са основата за единство на съюза".
 

Ваучерите за храна стават електронни

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 184

НАП сменя сметките за плащане на данъци и осигуровки

автор:Дума

visibility 873

/ брой: 184

България и Румъния представят Дунав мост 3 в Брюксел

автор:Дума

visibility 569

/ брой: 184

Няма да проверяват фондациите за пране на пари

автор:Дума

visibility 618

/ брой: 184

Стрелба в Косово, има убит полицай

автор:Дума

visibility 340

Близо 2000 заразени с COVID-19 в Румъния

автор:Дума

visibility 502

От нас зависи

автор:Ина Михайлова

visibility 716

/ брой: 184

Кухи обещания

автор:Евгени Гаврилов

visibility 673

/ брой: 184

Футболът копае дъното

автор:Марин Милашки

visibility 569

/ брой: 184

Липсва стратегия за българската ядрената енергетика

visibility 541

/ брой: 184

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ