Медици от "Майчин дом" протестираха пред здравното министерство
/ брой: 97
От постоянен натиск и напрежение, насаждане на страх, принуда и притискане от страна на ръководството се оплакаха медици от "Майчин дом", които излязоха на протест вчера пред Министерството на здравеопазването.
Те се оплакват от недобрата работна атмосфера, която насаждал директорът на болницата проф. Иван Костов, както и от грубото и унизително отношение, което той демонстрирал към персонала на Клиниката по анестезиология и интензивно лечение.
Протестът бе организиран от синдикат "Защита", а недоволството води началото си от момента, в който част от работещите в клиниката започват да повдигат въпроси, свързани с организацията на работа, двойните стандарти при прилагането на закона и натиска върху част от тях да напуснат. Медиците са категорични, че анестезията в акушерството е много специфична и не всеки анестезиолог може да работи това. По думите им заплахите за уволнение са непрекъснати, а в същото време се назначават хора без опит, което поставя под риск качеството на работата, живота и здравето на пациентите. По този причина протестиращите ще поискат от здравния министър да отстрани директора на "Майчин дом" проф. Костов.
Ръководството на болницата обвинява за напрежението бившия началник на клиниката д-р Елена Георгиева, която три години е била завеждащ, но сега е освободена с мотива, че не е хабилитирано лице. Работещите в клиниката обаче са категорични, че истинската причина са нередностите, за които са сигнализирали многократно.
