06 Юни 2026събота13:41 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Нагли

/ брой: 254

автор:Ина Михайлова

visibility 5956

Той нямаше да коментира, нито да се обяснява. "Цветанов всичко е изяснил", рече премиерът, давайки рамо на изпреварващия го по рейтинг борец срещу организираната престъпност. След вчерашната безпрецедентна и трогателна до просълзяване парламентарна изява на МВР-шефа всичко казано е без значение. Цветановият тотал обърка тотално всички сметки. Дори и на шефа на данъчните Красимир Стефанов, който преди дни застана смело на амбразурата, за да обясни официалните и допълнителните приходи на един служител на МВР с 26 години стаж в системата. Направи го не след като е завършила проверката, а след като едва е започнала. Сметките не излизат. Или министърът, или шефът на данъчните бърка. Защото колкото и да се връщат назад в годините двамата, висящите въпроси с нули отзад остават.
Но не в това е проблемът. Детайлите, колкото и да са тривиални за натоварените с обществена мисия управници, надяваме се, има кой да изясни. Особено след като премиерът декларира принципност по отношение на морала и чадърите. Не е ли твърде подозрително поведението на един министър на вътрешните работи, който обяснява как е давал консултации за престъпността и криминогенната обстановка на едни фирми, но незнайно защо не иска да спомене кои са те? Какви са тези фирми, защо се интересуват от подобни теми, кой стои зад тях?
И да обясни една проста сметка. Защото 362 хил. лв. за шест години са по 5 хил. лв. всеки месец. С държавна заплата? Това ли са "възможностите" на един служител в сектора на националната сигурност за заплата и допълнителни приходи? Защото по закон не са това. А защо всъщност Цветанов не се закани да съди някой от "клакьорите", които размахват папки?
И ако не е престъпление да си наследил имоти, да имаш тъст с добър бизнес (дори не смеем да попитаме какъв), както и съпруга с положително финансово салдо, твърде нагло е да се опитваш да поставяш себе си над онези, които са те избрали. Да пренебрегваш и да отказваш отговор на основателно поставени в публичното пространство морални въпроси, като през цялото време играеш ролята на морален съдник. И в същото време да предоставиш единствено и само на себе си правото да покажеш на цял народ, че си безгрешен. От националния ефир. И да го отрежеш за опозицията, нарочвайки я за говорител на организираната престъпност.
Всички са под Него. Нямат право на глас, не им се полага да мислят дори. Защо всъщност трябва да се затормозяваме и да изясняваме каква е истината? Ами ако тя излезе наяве? Моралният авторитет на днешната власт ще отиде на бунището.

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ